Dobra zabawa – i nie tylko….

syringes-332713_640Wakacje to idealny czas na wdpoczynek i zabawę. Każdy, niezależnie od wieku potrzebuje chwili odpoczynku, zmiany miejsca pobytu, rozluźnienia. Warto jednak pamiętać, że wakacje należy przeżywać „z głową”, ponieważ jest to także okres, kiedy dobra zabawa jest okraszana różnymi dodatkami.

W ostatnich latach w statystykach policyjnych wraz z rozpoczęciem wakacji zaczyna się wzrost zatrzymań osób sprzedających środki odurzające. Statystyki pogotowia natomiast wykazują wzrost przypadków zatruć alkoholem, narkotykami czy dopalaczami.

Zanim pierwszy raz sięgniesz po którąkolwiek substancję odurzającą musisz pamiętać, że są one silnie uzależniające. Szczególnie szybko dochodzi do uzależnienia u osób młodych, których organizmy tylko czekają na środki pobudzające.

O tym jak bardzo niebezpieczne mogą okazać się używki warto poinformować szczególnie młodzież przed wyjazdem wakacyjnym. Można w tym celu zgłosić się do ośrodków psychoterapii dla uzależnionych, gdzie każdy może otrzymać informacje dotyczące tej tematyki. Często rozmowa z psychologiem okazuje się tym, czego młody człowiek potrzebuje, aby w odpowiednim momencie powiedzieć „nie”.