Stres – psycholog pomoże

pomoc psychologicznaStres – jak każdy wie, jest zjawiskiem nieuniknionym w życiu każdego człowieka. Istnieją jednak sytuacje, gdzie nagromadzenie stresu jest duże i nie każdy człowiek, wykorzystując swoje zasoby wewnętrzne, jest sobie w stanie z nim skutecznie poradzić. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy psychologa.

 

Psycholodzy wskazują na fakt, że w walce ze stresem duże znaczenie ma wsparcie społeczne – szerokie grono znajomych i przyjaciół, dobre relacje z rodziną i współpracownikami – jest nieocenione.

Szczególnie niebezpieczny jest chroniczny stres (lub inaczej długotrwałe przeciążenia), który może przyczynić się do rozwoju wielu chorób. Dość wymienić kilka z nich: wrzody żołądka, bezsenność, cukrzyca, nadciśnienie, anoreksja, bulimia, choroby skóry m.in. łuszczyca, egzema, opryszczka.

Toteż bardzo ważne jest udanie do po pomoc do psychologa w sytuacji, gdy jednostka cierpi z powodu długotrwałego napięcia emocjonalnego.

Psycholog – w zależności od cech osobowości danej osoby – wskaże sposoby radzenia sobie ze stresem, w tym opanowanie reakcji emocjonalnych, a także wskaże techniki relaksacyjne, które pacjent może z powodzeniem stosować w domowym zaciszu.