Utopić smutki w alkoholu

liqueur-673191_640Smutki, frustracje, niepowodzenia to rzeczy, które źle wpływają na samopoczucie każdego. Niezależnie od tego czy mamy silny czy słaby charakter musimy sobie jakoś z nimi radzić. Każdy ma swoje sprawdzone sposoby na pozbycie się nieprzyjemnych emocji i to dobrze. Ważne jest jednak, aby metody pozbywania się smutków nie były niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia.

Niestety w przypadku osób bardzo silnie doświadczanych przez los, albo tych o słabym charakterze często zdarza się, że lekarstwem na całe zło staje się alkohol. Jest powszechnie dostępny, łatwo się go pije i pozwala choć na chwilę oderwać się od smutków. Warto jednak wiedzieć, że o ile alkohol pity w niewielkich ilościach niezbyt często pomaga się odprężyć i zapomnieć, to częste picie przestaje działać. Zwiększanie częstotliwości i ilości wypijanych napojów alkoholowych prowadzi do silnych zaburzeń zdrowotnych i psychicznych. Wówczas problemy dnia codziennego odchodzą w siną dal, ale za to pojawia się problem alkoholizmu, który potrafi zniszczyć życie nie tylko jednej osobie ale całej rodzinie.

Topienie smutków w alkoholu bardzo często prowadzi do gabinetu psychoterapeuty, którego zadaniem jest pomoc w wyjściu z nałogu. Może więc lepiej iść do poradni ze swoimi problemami codziennymi, zamiast szukać ukojenia w trunkach. Droga pomocy będzie krótsza a sama pomoc skuteczniejsza.